Safe Laser értékesítés, bérbeadás
Safe Laser technológia
- Safe Laser = az első otthon is biztonsággal használható orvosi lézer
- 2014 óta a legtöbb kórházban alkalmazzák (Honvéd kórház, Országos traumatológiai intézet, ORFI…)
- Kórházi technológia az Ön otthonában = hatékony kezelés
- Több ezer páciensnek már segített
- Magyar fejlesztés, gyártás és garancia
- Magyarországon engedélyeztetett hivatalos orvostechnikai eszköz (CE 2409)
A lézerfény sejtszinten hat, így eljut a beteg vagy a rosszul működő sejtekhez és ott optimalizálja működésük.
- A lézerfény gerjeszti sejtjeink fényérzékeny molekuláit, ezáltal javul a sejtlégzés és a sejtek energia (ATP) termelése.
- A sejtek működése a lézerfény hatására (több területen is) hatékonyabbá válik.
- Gyorsítja a regenerálódást és lerövidíti a betegségek, sérülések gyógyulási idejét.
A fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, és biostimuláló = sejtregeneráló hatása mellett a lézer fénye a sejtekbe hatolva fontos élettani folyamatokat indít be, gyorsít fel, általa új sejtek, szövetek képződnek.
Kezelhető betegségek
Mozgásszervi betegségek
Sérülések:
Zúzódás (contusio), húzódás (distorsio), vérömleny (haematoma) szalag, izom vagy ínszakadás (ruptura), csonttörés (fractura)
Túlerőltetésre létrejövő kórképek:
- Ínhüvely gyulladások (tendinitisek), izomgyulladások (myositisek), nyáktömlő gyulladások (bursitisek)
- Izmok tapadásánál v. eredésénél létrejövő csonthártya gyulladás (pl. “teniszkönyök”= alkar feszítő izmának tapadási helyén a túlerőltetés miatt kialakult csonthártya gyulladás.
Degeneratív elváltozások:
- Ízületi kopás, porckopás (arthrosis)
- Ízületi gyulladás (arthritis)
- Gerincoszlop betegségeinél fájdalom csillapítás, gyulladás csökkentés (pl. lumbágó)
- Izombetegségek: pl. izomfájdalom, ízületi mozgásbeszűkülés (kontraktúra)
A mozgásszervi betegségek a test különböző pontjain, illetve több ízületben okozhatnak problémákat, fájdalmakat.
A traumás és sportsérülések gyógyulási idejét a lágy-lézer terápia lerövidíti!
Műtét előtt alkalmazva gyorsítja a haematomák, ödémák felszívódását, így a műtéti terület jobban hozzáférhetővé válik, fájdalmat csökkent.
Műtétek után is használja napi 1-2x a lézert a gyorsabb gyógyulás érdekében.
Csonttörések esetében a begipszelt végtagra “kis ablakot” szoktak vágatni, így a közvetlen lézeres bevilágítás intenzíven segíti a csontosodási folyamatokat.
Idegrendszeri betegségek
Postherpetikus fájdalom: övsömör (herpes zoster) gyógyulása után sokszor évekig fennálló égő fájdalom az ideg lefutása mentén.
(Safe Laser Infrával pontonként 2 perc a kezelési idő az ideg lefutása mentén. Az első kezelések után kezelési reakcióként a fájdalom fokozódhat, majd javulás következik.)
Fantom fájdalom: Végtag amputáció után az elvesztett végtag helyén megjelenő fájdalom (nagyon erős kezelési reakció várható 12 órán belül, 24 órán át erősödhet a fájdalom, de a 2. kezelés után már javulás érezhető.)
Bőrgyógyászati betegségek
Hámsérülések, horzsolások, operáció utáni sebek esetén elősegíti a normális szövetek regenerációját, nehezen gyógyuló sebek, fekélyek gyógyulását is megindítja.
Fogászati és szájbetegségek
- A felszíni bőr és nyálkahártya betegségeket (pl. herpesz, szájsebek, fekélyek aphta) és a fogínysorvadást, vérzést a piros fényű (660nm) Safe Laser 150-nel is lehet kezelni (rácsavarható száloptika segítségével).
- Fogfájások, gyulladások hatékonyan kezelhetők akár az arcon keresztül (kívülről), akár a száloptika segítségével is (szájon belül).
- Fogászati kezelések, szájsebészeti műtétek, fogbeültetés után a lágy- és csontszövet gyógyulását felgyorsítja.
- Fog implantátumok körül segíti a hámtapadást (csontosodási fázis).
- Műtétek után lerövidül a gyógyulási idő, hamarabb lehet a varratokat eltávolítani.
- Szájzár (trismus) – Több ok miatt kialakulhat az állkapocs izmainak hosszan tartó görcse, pl. begyulladt bölcsességfogtól.
Az állkapocs ízületén végzett néhány perces Safe Laser kezelés után az állkapocs ízületén az izom lazul, a szájzár pár perc alatt oldódik, a gyulladás csökken.
A kezelés időtartama
A különböző kórképeknél, betegségeknél más-más energia mennyiséget (Joule) szükséges bevinni a hatékony gyógyuláshoz. A magasabb energiabevitelt a hosszabb ideig történő besugárzással tudjuk biztosítani.
- 4-10 Joule energia = min. 2-2.5 perc besugárzás:
Húzódások, zúzódások, izomgörcsök, mikrocirkuláció javítása, enyhébb mozgásszervi sérülések, akut és krónikus gyulladások, fogászati és szájbetegségek, bőrproblémák. - 15 Joule energia = 3 perc besugárzás:
Fájdalom csillapítás, súlyosabb mozgásszervi betegségek. - 25 Joule energia = 5 perc besugárzás:
Porc regenerálás, mélyebb rétegekben lévő mozgásszervi sérülések kezelése, szalagok, izom és ínrostok szakadása, csonttörések (kezdetben akár napi 2x) - Száloptikával 4-8 Joule energia = 15-30 mp besugárzás
A kezelés gyakorisága
A kezelések gyakorisága a betegség fennállásának időtartamától függ. (Milyen régen keletkezett a probléma?)
- Akut betegségek (a betegség a közelmúltban keletkezett) illetve műtét utáni esetek kezelése: A kezelést 1-2 hétig naponta, majd a tünetek megszűnéséig heti 3-szor kell alkalmazni. Már az első kezelés alatt vagy 1 napon belül javulás észlelhető! (Akut betegségeknél már az első alkalommal annyi ideig lehet a kezelést végezni, amíg a javulás nem észlelhető.)
- Krónikus (elhúzódó) betegségek kezelése (6-8 hétnél régebben keletkezett): A hosszabb ideje fennálló betegségeket ritkábban kell kezelni. Használja a lézer készüléket heti 3-szor a tünetek megszűnéséig vagy jelentős csökkenéséig.
Krónikus (régóta fennálló) betegségeknél a gyógyulás természetesen hosszabb ideig tart (napok, hetek, esetleg hónapok).
Az első kezelések után enyhe bizsergést érezhetünk vagy fájdalmas kórképeknél a fájdalom fokozódhat (kezelési reakció), de ez átmeneti jelenség. A fájdalom erőssége a kezelések számával folyamatosan csökken és 3-4 kezelés után megszűnik, majd megindul a javulás.
A kezelési reakció egy normális kísérő jelenség, annak a jele, hogy a beteg reagál a terápiára. Kezelés után fokozódó fájdalom esetén csökkentse felére a kezelési időt és a kezelés gyakoriságát. 3-4 kezelés után visszatérhet az eredeti kezelési módra.
Ha azt tapasztaljuk, hogy pl. a fájdalmas ízület se nem javul, se nem “rosszabbodik”, akkor valószínűleg túl kicsi dózissal (túl rövid időtartamú besugárzás) kezeltünk, ebben az esetben növelhetjük a kezelési időt kb. 2-3 perccel.
Ha a rendszeres kezelések hatására a fájdalom esetleg fokozódik, egyre elhúzódóbb lesz, ez annak a jele, hogy túl nagy dózissal kezeltük. A túlkezelés maradandó sérülést nem okoz. Ilyen esetben kihagyunk néhány kezelést és kisebb dózissal (kevesebb alkalom vagy rövidebb időtartamú kezelés) folytatjuk a terápiát.
A kísérő fájdalom egyik oka a mikrocirkuláció (a legkisebb erekben történő véráramlás) hirtelen megindulása a pangó területeken. A pangó részeken felgyülemlett bomlástermékek (amik nem szállítódtak el) hirtelen bekerülnek a keringésbe, ezért ritkán hányinger, fáradékonyság, rossz közérzet is előfordulhat (nagy területek nagy dózissal történő kezelése után).
Ha néhány héten belül az emelt dózissal sem csökken a fájdalom, akkor valószínűleg a fájdalom erre a részre csak kisugárzik és a kiváltó ok más helyen van. A fájdalom valódi okának megtalálásával a “trigger pont terápia” foglalkozik.
A sűrűbb vagy hosszabb ideig tartó kezelések nem feltétlenül gyorsítják a gyógyulást, mert van egy olyan biológiai határ, melynek elérése után besugárzással nem lehet tovább stimulálni a sejteket!
Kontraindikációk (ellenjavallatok)
- Ismeretlen eredetű fájdalmas területet NE kezeljen!
- A Safe Laser készülékek kivizsgált betegek esetén, orvos által diagnosztizált kórképekben alkalmazhatók.
- Csak 18. életévét betöltött kompetens személy használhatja a lézereket!
- Kisbabák és kisgyermekek esetében ne alkalmazza az orrnyálkahártya bevilágításának módszerét a relatívan túl erős fény miatt, ami a szemet irritálhatja!
- Terhes nőknél az alhas és az orrnyálkahártya ill. csecsemőknél a nyitott kutacsok besugárzása tilos a vérbőség (esetleges veszélyes) fokozódása miatt!!!
- Tilos a készülék használata súlyos véralvadási gondoktól szenvedő személyek esetében is!
- Ne világítsa: a rosszindulatú daganatok területét, a pajzsmirigy és a mell területét, és a gombás bőrfelületeket.
- Festékes anyajegyek direkt besugárzása veszélyes lehet, mivel rákmegelőző állapotnak minősül.
- A lézerekkel szándékosan a szembe és a szem környékére ne világítson!
Felhasználói vélemények
"Sziasztok, Baán Szilvi vagyok, és szeretném megosztani veletek a történetemet. Két-három hete vettem meg a lézert, mert nagyon fájt mindkét lábam, az egyik bokám, a másikon pedig az Achilles inam. Gyakorlatilag alig vonszoltam magam, azt se tudtam, melyikre sántítsak. Kezeltem a térdemet is, és mivel sokat gépelek, ezért a kezemet, tenyeremet, ujjaimat és a karomat is. Csodálkozva vettem észre, hogy már a negyedik-ötödik alkalom után megszűnt a lábfájásom. Először csak óvatosan, de aztán egyre bátrabban jöttem-mentem, és büszkén jelentem, hog a múlt héten lementem a közértbe. Ezen a héten pedig felszálltam buszra, villamosra, átszálltam. Igaz, hogy a megállókban leültem, mert a derekam még fáj, és a combomat is kezelni kell, annyira elszokott a használattól. Nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy összehozott Rékával, mert eddig orvostól orvosig jártam, és egyik se tudott mást mondani, mint hogy fogyjak le, hogy meg kell műteni a csípőmet, és hogy mozogjak, tornázzak. Akinek fájt már valamije, hónapokon át, az pontosan tudja, hogy a gyógyszer csak ideiglenesen használ, millió mellékhatással, a műtétre éveket kell várni, és nem biztos, hogy megoldja a problémát. Minden este szorgalmasan kezelem magamat, és csak ajánlani tudom sorstársaimnak. Még egyszer köszönöm Rékának." Szilvi
"1,5 éve egyfolytában fájt a bütyköm, hiába hordok lúdtalpbetétet és hiába csinálok rá gyógytornát.Szinte minden nap használnom kellett rá Flector gélt fájdalom csillapításra. És most 3 nap laser kezelés után elmúlt a fájdalom.Ez egy csoda!!🤩🤩🤩 A bokaficamomról nem is beszélve, lement a duzzanat és tudok járni fájdalom nélkül pedig 4 napja mikor a baleset törtent alig bírtam lábra állni vele!Egy szó mint 100 vennem kell egy ilyen csoda készüléket! Köszönöm drága Rékám! ❤️" Orsi
"Sziasztok! Folhoffer Gyöngyi vagyok. A Safe laserrrel kapcsolatos tapasztalataimat szeretném megosztani veletek. Két éve voltam Rékánál arckezelésen, ahol a hatóanyagokat akkor már rendszeresen a kézi laserrel vitte be a mélyebb rétegekbe. Közben beszélgettünk és mesélte Réka mi mindenre jó még és hogy lehet bérelni is illetve meg is lehet vasárolni. Nagyon felkeltette az érdeklődésemet a jótékony kozmetikai hatások (hatóanyag bevitel, ránctalanítás, tág pórusok kezelése) mellett, hogy nehezen gyógyuló sebeknél is hatékony segítséget lehet elérni vele. Akkorra apukám már több mint egy, de lehet hogy két hónapja kűzdött a lábszárán egy kb 5 cm es sebbel, ami sehogy sem akar beforrni, javulni. Elkeserítő volt. Réka megyőzött es ket hétre kibéreltem. Aztán még két hétre, és ekkor már úgy éreztem legjobb lenne, ha a családnak lenne egy sajátja. 🙂 Azóta már anyukám is és az egesz család használja. Nagyon meg vagyunk elégedve vele, Nektek is jó szívvel ajánlom. Próbáljatok ki! Üdvözlettel: Gyöngyi"
Gyakori kérdések
A Safe Laser használata kapcsán gyakran merülnek fel kérdések.
Amennyiben itt nem találod meg a választ kérdésedre, akkor kérlek keress e-mail-ben vagy telefonon.
Milyen betegségekre javasolt a Safe Laser használata?
A Safe Laser alkalmas mozgásszervi, sportsérüléses, fogászati, idegrendszeri, IDR, bőrgyógyászati, cukorbetegség, fül-orr-gégészeti, légúti problémák kezelésére és immunerősítésre. Konkrét probléma esetén kérem vedd fel velem a kapcsolatot.
Gyerekeknél is lehet alkalmazni a Safe Lasert?
Igen, alkalmazható, egy személyre szabott kezelési terv elkészítése után.
Minden esetben segít a kezelés?
Nem minden esetben segít! Teljes gyógyulást nem ígérünk, de csak olyan problémákra javasoljuk (pl. sportsérülés, cukorbetegség, fül-orr-gégészet), amelynél segít a használata.
Részletfizetéssel is megvásárolható a készülék?
Milyen esetben nem javasolt a Safe Laser használata?
- Ismeretlen eredetű fájdalmas területet NE kezeljen!
- A Safe Laser készülékek kivizsgált betegek esetén, orvos által diagnosztizált kórképekben alkalmazhatók.
- Csak 18. életévét betöltött kompetens személy használhatja a lézereket!
- Kisbabák és kisgyermekek esetében ne alkalmazza az orrnyálkahártya bevilágításának módszerét a relatívan túl erős fény miatt, ami a szemet irritálhatja!
- Terhes nőknél az alhas és az orrnyálkahártya ill. csecsemőknél a nyitott kutacsok besugárzása tilos a vérbőség (esetleges veszélyes) fokozódása miatt!!!
- Tilos a készülék használata súlyos véralvadási gondoktól szenvedő személyek esetében is!
- Ne világítsa: a rosszindulatú daganatok területét, a pajzsmirigy és a mell területét, és a gombás bőrfelületeket.
- Festékes anyajegyek direkt besugárzása veszélyes lehet, mivel rákmegelőző állapotnak minősül.
- A lézerekkel szándékosan a szembe és a szem környékére ne világítson!